Czytelnia

Spadł meteoryt… ale to tak naprawdę nie o tym

Written by Jan Oko
Gavin Extence

Gavin Extence

Ta książka jest o… Tu powinno paść coś bardzo wzniosłego, o życiu, śmierci… Jednak nie padnie. Bo to jest książka, która przede wszystkim wzięła mnie całego i wywróciła wszystko do góry nogami. Ta historia przez pewien czas wydaje się zupełnie zwyczajna, aż w pewnym momencie w tą zwyczajność wplatają się egzystencjalne i ważne pytania. Jednak recenzję muszę zostawić na później, jeszcze nie jestem gotów (proszę o wybaczenie). Napiszę jutro albo pojutrze. Tymczasem zostawię was z fragmentem, a właściwie całym pierwszym rozdziałem.

Fragment ma dwanaście stron, więc będzie w formie linku, a nie dłuższego postu. Mam nadzieję, że taka forma będzie łatwiejsza w użyciu. Zapraszam do lektury!

–> „Wszechświat kontra Alex Woods” – fragment

Opis książki:

Pewnej deszczowej nocy celnik zatrzymuje poszukiwanego Alexa Woodsa. W jego samochodzie znajduje kilogram marihuany, sporą ilość gotówki i… urnę z ludzkimi prochami. Nie pierwszy raz chłopak trafia na czołówki gazet — od czasu, gdy przed laty uderzył w niego meteoryt, zna go każdy. Właśnie tak rozpoczyna się znakomita debiutancka powieść Gavina Extence’a, nagrodzona w plebiscytach Amazon Best Book oraz Writers’ Guild Best Book.

Wydawać by się mogło, że w życiu Alexa Woodsa wyczerpał się już limit niespodzianek. I chociaż matka tarocistka oraz wypadek z udziałem spadającego meteorytu stanowią spory bagaż doświadczeń, prawdziwym zwrotem w jego życiu okazało się przypadkowe spotkanie pana Petersona…

Wszechświat kontra Alex Woods to utrzymana w dowcipnym, brytyjskim stylu opowieść o  zawiłościach życia. Słodko-gorzka refleksja o dorastaniu oraz pierwszych zderzeniach z rzeczywistością. Inspirująca lekcja walki z własnymi słabościami, a także miniwykład astronomiczny. Historia przyjaźni młodego człowieka z emerytowanym żołnierzem-pacyfistą, a  przede wszystkim zapis niełatwej podróży, w którą bohaterowie postanawiają wyruszyć…

Poruszająca i niezwykle współczesna powieść — jedna z najlepszych, jakie kiedykolwiek przeczytasz. Fenomenalny debiut sprzedany do 16 krajów, doceniony zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Pokochaliście bohaterów Sekretnego dziennika Adriana Mole’aLotu nad kukułczym gniazdemBuszującego w zbożu oraz powieści Kurta Vonneguta? Poszukujecie jedynych w swoim rodzaju książek tryskających dowcipem, ale i prowokujących do myślenia? Z pewnością pochłonie was powieść Gavina Extence’a — wschodzącej gwiazdy literatury!

About the author

Jan Oko

Antykwariusz i bukinista. Zakochany w książkach.

1 komentarz

Leave a Comment