Wieści

Jennifer Estep, „Pocałunek Gwen Frost”

Written by Marek Szwajnoch
Jennifer Estep, "Pocałunek Gwen Frost"

Jennifer Estep, „Pocałunek Gwen Frost”

Gwen Frost nieźle namieszała w Akademii Mitu. Będzie musiała nauczyć się walczyć bo żniwiarze ciągle depczą jej po piętach, nie spoczną póki nie zabiją dziewczyny. Gdyby tego było mało, Cyganka przeżywa także sercowe rozterki. Drugi tom przygód Gwen Frost zapowiada się niezwykle interesująco!

Jennifer Estep, Pocałunek Gwen Frost, [Dreams], Rzeszów 2013

Kup książkę Pocałunek Gwen Frost już teraz w internecie!

Jennifer Estep to pisarka nieustannie krążąca po ulicach wyobraźni w poszukiwaniu nowych pomysłów na powieść. Piszę zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, głównie lubuje się w fantastyce i romansach, bądź też łączy te oba nurty, tak jak w serii Bigtime. Niejednokrotnie wyróżniana, członkini Amerykańskiego Związki SF i Fantasy oraz Pisarzy Romansów.

Gwen Frost żyje, chociaż ramiona śmierci sięgały już niebezpiecznie blisko. Żniwiarze, wysłannicy boga chaosu, depczą jej po piętach, nie tylko na korytarzach szkoły. Dziewczyna nieźle naraziła się ciemnej stronie, przez co musi uważać na każdym kroku. Gwen postanawia nauczyć się sztuk walki. W Akademii Mitu jej trenerem staje się Logan Quinn, do którego Cyganka czuje ukryty miłosny pociąg. Niemniej sytuacja ich relacji jest wielce skomplikowana, gdyż Logan już na początku ich wspólnej przygody złamał Frost serce. Dziewczyna wyjeżdża na narty, aby odpocząć od swoich myśli, uczuć i treningów. W górskim kurorcie wszystko wydaje się być prostsze i przyjemniejsze. Na dodatek Cyganka poznaje uroczego Prestona, który wydaje się być całkiem miłym i fajnym facetem. Niestety Gwen Frost nie na długo cieszy się błogim odpoczynkiem. Okazuje się, że Żniwiarze depczą jej po piętach i nawet dalekie od domu wakacje nie są przeszkodą dla rządnych jej krwi przeciwników.

Kolejna odsłona Akademii Mitu nadal trzyma wysoki poziom. Bohaterka staje się na kartach powieści bardziej dojrzała, musi stawić czoła bardzo groźnym przeciwnikom i bronić swojego życia. Młoda kobieta uczy się walki, przez co dorasta na mężną i odważną osobowość. Akcja przenosi się także poza mury szkoły, co ewidentnie urozmaica całość. Mamy też nadal przeplatający się gdzieś w tle wątek miłosny, mamy doskonale przedstawiony świat szkolnych przygód, przez co książka bardzo dobrze umacnia się jako dzieło dla młodzieży. Łatwy w odbiorze styl, typowe nastoletnie intrygi, język uczniów – to wszystko sprawia, że książka idealnie nada się dla młodszych czytelników, którzy zapewne będą zachwyceni nowymi przygodami Gwen Frost.

About the author

Marek Szwajnoch

Serialoholik, miłośnik polskiej fantastyki, wydawnictwa Fabryka Słów i rowerowego Enduro. Ceni sobie polskie kino, śląskie obiady oraz dobre rockowe brzmienie.

Leave a Comment