Konkursy

Koty, wszędzie koty!

Written by Jan Oko

Konkurs PoniedziałekWitajcie przy poniedziałku!

Na Śląsku dziś słonecznie i mamy nadzieję, że u Was także. Pierwsze zwiastuny wiosny napawają pozytywnymi emocjami, nawet w poniedziałek! Z tymi pozytywnymi emocjami zapraszamy was do poniedziałkowego konkursu!

77slow-01-900

Cioteczna babka Róża była wielką miłośniczką kotów. Wiemy to dzięki Joli, która dopisała ciąg dalszy tej historii (i wygrała książkę). Przeczytajcie całość:

Odkąd Artur pamiętał prześladował go pech. Choć to może nie jest zbyt precyzyjne określenie. Pech jedynie towarzyszył mu niczym cień. Prześladował natomiast wszystkich wokół. Dobrze wiedział że to szybko może się zmienić. Jak cisza przed burzą. Nigdy nie wiedział kiedy zaatakuje. Lecz wtedy był tego pewny. Niestety, trafiło na Nią. To była cioteczna babka Róża. Zmarła po cichu, a on odziedziczył po niej kawiarnie wraz z gromadą kotów, które niczym nieskrępowane spacerują po dwóch sporych pomieszczeniach pełnym drapaków, legowisk i innych akcesoriów uszczęśliwiających mruczki.

Teraz czekamy na Was! Wystarczy ułożyć ciąg dalszy historii na maksymalnie 77 słów, wysłać do nas i wygrać książkę! Do wygrania jest Letarg Thomasa Engera.

Thomas Enger, "Letarg"

Thomas Enger, „Letarg”

Henning Juul, dziennikarz norweskiej gazety internetowej, wraca do pracy po wypadku i długiej rehabilitacji. Planuje pomału nadrabiać zaległości, ale rzeczywistość pisze inny scenariusz. W stołecznym parku znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Ofiara została ukamienowana i zakopana. Pierwszym podejrzanym staje się jej chłopak, z pochodzenia Pakistańczyk, gdyż morderstwo przypomina karę za cudzołóstwo wymierzoną według muzułmańskiego prawa szariatu. Henning jedzie na kampus, by wśród przyjaciół zmarłej zebrać materiał do artykułu. Pomiędzy kartkami pozostawionymi przez pogrążonych w smutku studentów znajduje jedną, która przyciąga jego uwagę: „Będę kontynuowała Twoją pracę. Do zobaczenia w wieczności. Anette”. Kierując się przeczuciem, postanawia odnaleźć autorkę listu…

Letarg to pierwsza z sześciu planowanych powieści o przygodach dziennikarza Henniga Juula. Wkrótce po opublikowaniu stała się bestsellerem w Norwegii i Danii, prawa do niej sprzedano do 15 krajów, a norweska wytwórnia filmowa 4½ wykupiła prawo do ekranizacji wszystkich sześciu kryminałów.

Regulamin konkursu:

1. Kolejne edycje konkursu ogłaszane są w wybrane przez redakcję „Kocham Książki” poniedziałki.
2. Konkurs polega na rozwiązaniu zadania podanego w odpowiednim poście na stronie kochamksiazki.pl .
3. Termin nadsyłania rozwiązań upływa o północy z piątku na sobotę.
4. W konkursie biorą udział zgłoszenia przesłane drogą mailową na adres konkurs[małpa]kochamksiazki.pl. Spośród nadesłanych Redakcja wybiera jedno najbardziej spełniające kryteria oceny postawione z zadaniu konkursowym.
5. Wyróżnione zgłoszenie zostaje nagrodzone wcześniej ustaloną nagrodą. Nagrody wysyłane są pocztą.
6. Uczestnicy nagrodzeni zostają o tym powiadomieni pocztą elektroniczną. Aby otrzymać nagrodę należy podać adres wysyłki (dane adresowe te po użyciu w celach wysyłki nie są przechowywane ani przetwarzane).
7. Zgłoszenia przesłane na konkurs mogą zostać opublikowane na stronie Kocham Książki.

About the author

Jan Oko

Antykwariusz i bukinista. Zakochany w książkach.

Leave a Comment