Wieści

Mira Grand, „Przegląd końca świata. Feed”

Written by Marek Szwajnoch
Mira Grand - "Przegląd końca świata. Feed"

Mira Grand – „Przegląd końca świata. Feed”

Zapraszam wszystkich do postapokaliptycznego świata, w którym ludzkość prawie stuprocentowo została zarażona śmiertelnym wirusem zombie. Czy resztki demokratycznych władz poradzą sobie ze swoistym końcem świata? Czy raczej będzie to okazja, by zawłaszczyć do własnej kieszeni jak najwięcej…

Kup książkę Przegląd końca świata. Feed już teraz w Księgarni Internetowej SELKAR!

Mira Grand, Przegląd końca świata. Feed., [SQN], Kraków 2012

Mira Grand od dziecka fascynowała się horrorami, przerażającymi wirusami i nieuniknionym zagrożeniem ataku żywych trupów. Ma status członka-założyciela obozu przetrwania Horror Movie Sleep-Away, gdzie ustanowiła rekord nie do pobicia w długości przeżycia w jednej z konkurencji. Aktualnie żyje w otoczeniu kotów, horrorów, komiksów i książek o najdziwniejszych chorobach świata, Kiedy nie pisze, dzieli swój czas pomiędzy podróże, uczestnictwo w konkursach wirusologicznych i oglądanie kolejnych dawek horrorów – śmiertelnych dla zwykłego człowieka.

Jest rok 2014. Ziemia jest bogatsza o wiele innowacyjnych rozwiązań; wynaleziono lekarstwo na nowotwór, pokonano grypę i przeziębienie. Niemniej eksperymentalna nauka medycyny poszła także w innym, bardziej zgubnym dla ludzkości kierunku. Ludzie stworzyli coś nowego, lecz strasznego w skutkach. Wirusa, którego sami nie byli w stanie zatrzymać, który mutując i zarażając człowieka, czynił go śmiertelnie niebezpiecznym zombie, dla którego liczy się tylko jedno polecenie – JEŚĆ! Dwadzieścia lat po tej katastrofie w małym miasteczku żyje dwoje rodzeństwa wraz z rodziną. Georgia i Shaun Masonowie. Prowadzą oni bloga internetowego o tytule „Przegląd końca świata”. Z każdym dniem naliczają sobie coraz więcej odwiedzin. Dają oni internautą współczesną wizje tego, co dzieję się wokół nich. Jest to blog informacyjny także o politycznych działaniach ówczesnych władz, połączony z subiektywnym komentarzem twórców. Strona internetowa rodzeństwa zostaje wyróżniona, przez co Georgia i Shaun są zaproszeni przez najwyższy wymiar władzy do uczestniczenia w konferencji politycznej. Szczęśliwym trafem wpadają oni na trop spisku, który prowadzi niebezpiecznie daleko. Okazuje się, że śledztwo dwójki rodzeństwa prowadzi aż do źródła powstanie zabójczej infekcji. Prawda musi wyjść na jaw, mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakie ją otacza.

Mira Grand jest pisarskim objawieniem 2011 roku. Jej świat, który utrwaliła na kartach powieść jest niezwykle dokładny, dopracowany do najmniejszego szczegółu. Nie jest to błaha książką a postapokaliptycznym świecie, ale o niebezpiecznej intrydze, która umiejscowiona jest w czasach jednej z wizji niepokojącej przyszłości ludzkości. Na kartach powieści widzimy, że autorka sprawnie posługuje się piórem, tworząc przyjemny dla czytelnika styl i kunszt. Feed to thriller polityczny z horrorem w tle, któremu towarzyszy inteligentny, lekko zaczepny humor. Jest to też historia nastolatków, których łączy bardzo silna rodzinna więź, którzy są równocześnie bardzo dobrymi reporterami idącymi dzielnie do słusznego dla społeczeństwa rozwiązania.

Książka była nominowana do wielu prestiżowych nagród, bardzo gorąco została przyjęta nie tylko przez czytelników ale też krytyków literackich. Szczerze mogę potwierdzić wszystkie pozytywne słowa, które pojawiają się na temat powieści Miry Grand. Przegląd końca świata to pozycja jak najbardziej wciągająca, oryginalna i ciekawa. Zachęcam do zapoznania się z jej treścią!

About the author

Marek Szwajnoch

Serialoholik, miłośnik polskiej fantastyki, wydawnictwa Fabryka Słów i rowerowego Enduro. Ceni sobie polskie kino, śląskie obiady oraz dobre rockowe brzmienie.

Leave a Comment