Premiery

„Bluszcz prowincjonalny” już w księgarniach!

Written by Marek Szwajnoch

Anna traci poczucie stabilności i równowagi, w wyniku czego rozpoczyna desperackie poszukiwania czegoś lub kogoś, na kim mogłaby się wesprzeć. Postanawia porzucić życie w Wielkim Mieście i wrócić do swojego rodzinnego miasteczka. Na miejscu odkrywa, że mimo powierzchownych zmian, miejsce jest nadal takie samo jak to sprzed dwudziestu lat – które zachowała w pamięci.

Czasem trzeba spojrzeć wstecz, znaleźć to, co przegapiło się gdzieś po drodze…

„W mieście jej dzieciństwa, z którego wyjechała do stolicy, pozostali nie tylko rodzice, ale i szkolne koleżanki. Teraz Anna wraca do Bujan, aby po doznanych traumatycznych przejściach odnaleźć tam spokój. Dom nadal oplata bluszcz i w zasadzie niewiele się tu zmieniło. Jest lato, trwają wakacje, idealny czas na remanent duszy. Wynik przemyśleń głównej bohaterki zaskakuje. Autorka, wielokrotnie z dumą podkreślająca, że jest Podlasianką, maluje obraz prowincji o wielu tonach. Jak w życiu, dobro sąsiaduje tu ze złem, a szlachetność z nikczemnością. Przejeżdżając tędy, zatrzymajcie się w Bujanach, gdzie właśnie trwa święto piwonii… Posmakujcie lata na polskiej prowincji”.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, autorka bestsellerowego cyklu „Cukiernia pod Amorem”

W książce znajdziecie także przepisy na pyszne, podlaskie smakołyki!

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, Centrum Rękodzieła, Granice.pl

Tytuł: Bluszcz prowincjonalny
Autor: Renata Kosin
Premiera: 13 listopada 2012
ISBN: 978-83-7674-206-9
Stron: 404
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo Replika
 

About the author

Marek Szwajnoch

Serialoholik, miłośnik polskiej fantastyki, wydawnictwa Fabryka Słów i rowerowego Enduro. Ceni sobie polskie kino, śląskie obiady oraz dobre rockowe brzmienie.

Leave a Comment