Premiery

Kolejny szwedzki kryminał już dziś na półkach księgarń!

Written by Agnieszka Noglik
Thomas Erikson, „Złudzenie”

Thomas Erikson, „Złudzenie”

Jesienna nowość wydawnictwa REA, szwedzki kryminał Thomasa Eriksona „Złudzenie”, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem czytelników skandynawskich. Już za niecały miesiąc będzie również dostępna w polskich księgarniach.

W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA w Sztokholmie zostaje zastrzelonych dwóch biznesmenów. Zanim z zimną krwią publicznie wykonano na nich wyrok, obaj byli szantażowani. Zabójca zdaje się nie popełniać żadnych błędów. Behawiorysta Alex King, początkowo wezwany przez policję w roli świadka, szybko wplątuje się w wydarzenia związane ze śledztwem. Do spółki z komisarzem Gabrielem Hellmarkiem oraz panią inspektor Niną Mander, próbuje rozwikłać tę niezwykłą zagadkę. Wszystko wskazuje bowiem na to, że policja ma do czynienia z zupełnie nowym graczem w sztokholmskim świecie przestępczym. Równocześnie dziennikarz Fredrik Hallmark, brat Gabriela, zmaga się ze zleceniem, które coraz bardziej wymyka mu się z spod kontroli. Jego anonimowy zleceniodawca nie przebiera w środkach, chcąc wymusić na nim dokończenie dzieła. Sytuacja staje się bardzo napięta. Mając przed oczami coraz szybciej zbliżający się termin wykonania zlecenia, Fredrik rozpoczyna ryzykowną walkę o życie swoje i swojej rodziny.

„Złudzenie” to debiut literacki Thomasa Eriksona. Zebrał entuzjastyczne opinie krytyków  oraz czytelników, którzy m.in. zwracali uwagę na dojrzały styl, umiejętne budowanie atmosfery i napięcia.

About the author

Agnieszka Noglik

Leave a Comment