Premiery

Historia Europy napisana na nowo

Written by Jan Oko
Valéry Giscard d'Estaing, "Zwycięstwo Armii Napoleona"

Valéry Giscard d’Estaing, „Zwycięstwo Armii Napoleona”

Dzisiaj ukazuje się książka Zwycięstwo armii Napoleona, której autorem jest Valéry Giscard d’Estaing. Zapowiada się niezwykle ciekawie. Należy do gatunku opowieści o alternatywnej historii Europy. Co by było, gdyby Napoleon wygrał z Rosją?

Wizyta byłego prezydenta Francji w Polsce !

14 września 1812 roku Napoleon wkracza do Moskwy. Przeczuwa, że zostając w stolicy Rosji skazuje się na katastrofę. Wydaje więc zaskakujący rozkaz swoim marszałkom: nazajutrz Wielka Armia ma opuścić Moskwę i wrócić do Francji. Nie chodzi o ucieczkę, ale o manewr, którym Napoleon chce rozbić wojska Kutuzowa, zmuszając go do ofensywy. Bohater książki, generał Francois Beille, ma za zadanie stale utrzymywać kontakt z wrogiem, udając, że jego oddział jest tylną strażą zbliżającej się Wielkiej Armii. Po rozszyfrowaniu fortelu Francuzów Kutuzow rusza w pośpiechu śladami Cesarza, by przeszkodzić mu w opuszczeniu Rosji. Napoleon wybiera miejsce batalii – tuż obok Wilna, nieopodal Niemna. Rosjanie zostają rozbici. Ich klęska otwiera nowy rozdział w historii Europy…

Po dwustu latach Valery Giscard d’Estaing pisze na nowo historię Europy, tworząc oryginalną i przekonującą powieść o życiu epoki, wojnie i dwóch pasjonujących miłościach.

Premiera: 10.10.2012
Tłumaczenie – Martyna Jarząb
ISBN: 978-83-7508-581-5
Oprawa zintegrowana
Cena detaliczna: 38,00
Wydanie I

About the author

Jan Oko

Antykwariusz i bukinista. Zakochany w książkach.

Leave a Comment