Premiery

Premiera ze Słowacji

Written by Jan Oko
Juraj Červenák, "Władca Wilków"

Juraj Červenák, "Władca Wilków"

Dzisiaj ukazuje się w Polsce pierwsza część słynnej serii fantasy rynków czeskiego i słowackiego, Władca Wilków. Jest to pierwszy tom cyklu Czarnoksiężnik. Oto jak reklamuje książkę wydawnictwo:

Najsłynniejsza seria fantasy rynków czeskiego i słowackiego!

Władca wilków to pierwszy tom opowieści o zemście potomka bogów, wojownika Rogana, wspieranego przez wilka z zaświatów, Gorywałda.

Prawie dziesięć lat walczył w wojnach, które doprowadziły do rozbicia imperium Awarów, rozciągającego się na równinach pomiędzy Dunajem a Cisą. Należał do drużyn słowiańskich książąt, był najemnikiem, walczącym po stronie Karola Wielkiego, służył w szeregach armii bułgarskiego chana Kruma. Czarny Rogan. Osławiony łucznik, bezlitosny pogromca Awarów. Każdy wódz pragnie mieć go po swojej stronie.

Działa teraz na własną rękę, zapuszcza się w ciemne, zamieszkane przez duchy i demony lasy za Hronem. Tropi ślady Krwawych Psów – najokrutniejszych awarskich oprawców. Dzięki spotkaniu z wiedźmą Mireną i władcą wilków, Czarnobogiem, szybko się dowie, że jego powołaniem jest nie tylko zemsta za dawno nieżyjących bliskich. Aby sprawdzić, jakie drzemią w nim siły i jakie posłannictwo przypadło mu w spadku po nieznanych dotąd przodkach, będzie musiał udać się do królestwa Moreny, bogini śmierci…

Czarnoksiężnik, to znakomita seria, która błyskawicznie wciąga w świat słowiańskich herosów, książąt oraz magii, kapryśnych bogów i żądnych krwi biesów, a wszystko to na tle prawdziwych wydarzeń historycznych.

W przygotowaniu kolejne tomy przygód Rogana i jego wilczego towarzysza.

Juraj Červenák (ur. 1974 r.) to słowacki pisarz, który mistrzowsko łączy trzymającą w napięciu fantastyczną przygodę z historycznymi detalami. Za serię Czarnoksiężnik otrzymał Nagrodę Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru w kategorii „Najlepsza czeska i słowacka książka roku”. Nareszcie ukazuje się w języku polskim, co więcej w nowej, poprawionej przez autora wersji.

Władca wilków to naprawdę pełnokrwiste, brutalne i mocne fantasy, solidnie umocowane w słowiańszczyźnie, wypełnione po brzegi mięsistą narracją.(…) Czyta się rewelacyjnie!

Maciej Sabat, Literadar

Tytuł: Władca wilków
Wymiary: 140 x 205 mm
Liczba stron: 376
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-62329-40-3
EAN: 9788362329403
Cena detaliczna: 34,90 zł
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 15.05. 2012
Wydawca: Wydawnictwo ERICA
Przekład:  Agata Mickiewicz-Janiszewska

About the author

Jan Oko

Antykwariusz i bukinista. Zakochany w książkach.

Leave a Comment