Premiery

Historia powstania i upadku III Rzeszy

Written by Jan Oko
Hans Hellmut Kirst "8/15. W partii"

Hans Hellmut Kirst "8/15. W partii"

Dzisiaj swoją premierę ma książka z cyklu powieści obejmujący historię powstania i upadku III Rzeszy, a także czasy powojenne. Jest to 08/15. W Partii Hansa Hellmuta Kirsta.

Rok 1933, Hitler dochodzi do władzy. Niemcy mają się dopiero przekonać, jakie będą tego konsekwencje…

Wprowadzaniu nowego porządku towarzyszą terror, przemoc i gwałt. Szaleją grupy szturmowe SA, członkowie partii nazistowskiej stają się wszechwładni, a to przyciąga wielu łaknących władzy ludzi do wstąpienia w szeregi NSDAP. Jednym z nich jest Konrad Breitbach, który uczy się na pamięć wersów z „Mein Kampf” i staje się gorliwym wyznawcą nowej wiary. Jednak w przeciwieństwie do innych karierowiczów gotowych sprzymierzyć się z samym diabłem dla odniesienia osobistych korzyści, działania Konrada w szeregach zwolenników Hitlera nie są jednoznaczne i przynoszą wiele zaskakujących zwrotów…

08/15 to najsłynniejszy cykl powieści obejmujący historię powstania i upadku III Rzeszy, a także czasy powojenne. Kirst pokazuje w jaki sposób rozpoczęło się nazistowskie szaleństwo i jak możliwe było tak ogromne poparcie Niemców dla Hitlera. Przedstawia straszny, bo prawdziwy obraz społeczeństwa niemieckiego, gdzie niewielu Niemców sprzeciwiało się zbrodniczemu systemowi, który zgodnie z intencją Hitlera miał trwać tysiąc lat.

Pozycja obowiązkowa dla każdego! Powieść o tym, jak było naprawdę. Jak cały naród dał się ogłupić i omanić nazistowskiej władzy Adolfa Hitlera i jego wizji świata.

Hans Hellmut Kirst urodził się w 1914 roku w Osterode (obecnie: Ostróda) w Prusach Wschodnich, zmarł w 1989 w Bremie. W latach 1933-1945 był zawodowym żołnierzem armii niemieckiej. Brał udział w kampanii wrześniowej, walczył we Francji i na froncie wschodnim. Był świadkiem powstania i upadku III Rzeszy.

Za swoją twórczość uzyskał wiele nagród, m.in. amerykańską nagrodę literacką imienia Edgara Allana Poe. Był członkiem Związku Pisarzy USA i amerykańskiego PEN-Clubu. Napisał 59 książek, z których wiele zostało sfilmowanych.

Tytuł: 8/15 W partii
Wymiary: 140 x 205 mm
Liczba stron: 392
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-62329-59-5
EAN: 9788362329595
Cena detaliczna: 34,90 zł
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 11.04. 2012
Wydawca: Wydawnictwo ERICA
Przekład: Karol Czejarek

 

 

About the author

Jan Oko

Antykwariusz i bukinista. Zakochany w książkach.

Leave a Comment