Wieści

Premiera „Pani Shaladoru”

Anne Bishop, "Pani Shaladoru"

Anne Bishop, "Pani Shaladoru"

Dziś do sprzedaży trafiła Pani Shaladoru, VIII już księga doskonale znanej polskim czytelnikom sagi Czarne Kamienie, autorstwa Anne Bishop. Została wyróżniona nagrodą William L. Crawford Award. Oto krótki opis premierowej książki:

Przed wiekami Shaladorczycy, uchodźcy ze zniszczonego terytorium, znaleźli schronienie w Dena Nehele. Nim jednak zdążyli zadomowić się w nowym miejscu, władzę przejęły tam okrutne królowe. Zabraniały uchodźcom kultywowania rodzimych tradycji, a tych, którzy ośmielali się stawiać opór, bezwzględnie karały. Shaladorczycy – skazani na życie w rezerwatach – nigdy nie nazwali tej krainy domem.

Po oczyszczeniu Terreille ze skazy Dorothei SaDiablo władzę w Dena Nehele obejmuje Cassidy – Królowa nosząca Różowy Kamień. Stawiając czoła wielu przeciwnościom, stara się odbudować terytorium i udowodnić, że potrafi godnie władać zarówno nim, jak i jego ludem. Choć wie, jak trudne to wyzwanie, nie zdaje sobie sprawy, że będzie zmuszona wezwać moce, które omal nie pozbawią jej życia. Oddany Cassidy Gray pomoże jej wyjść z tej próby obronną ręką, jednak już niebawem będą na nią czyhać kolejne niebezpieczeństwa. Czarne Wdowy dostrzegają w splątanych sieciach niepokojącą wizję – nadchodzi coś, co na zawsze zmieni i Dena Nehele, i jego Królową.

Wydawnictwo: Initium
Tytuł oryginału: Shalador’s Lady
Tłumaczenie: Monika Wyrwas – Wiśniewska
ISBN: 978-83-62577-09-5
Data wydania: 22-09-2011
Wymiary: 15 x 21,5 cm
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 464

About the author

Jan Oko

Antykwariusz i bukinista. Zakochany w książkach.

Leave a Comment