Wieści

Zdumiewające eksperymenty w każdym domu

Już 15 czerwca do polskich księgarń trafi nowa książka Micka O’Hare’a: Skamieniałość z chomika. Zrób to sam! A w niej… mnóstwo zdumiewających doświadczeń dla odkrywców amatorów.

Rzeczywiście – książka pełna jest znakomicie przedstawionych i zawierających sporą dawkę humoru opisów intrygujących eksperymentów, które można wykonać dosłownie w każdym domu. Do ich przeprowadzenia wystarczą takie pomoce naukowe jak: nitki suchego spaghetti, sok pomarańczowy, pasta do zębów czy torebka z ketchupem – czyli to, czego każdy z nas używa na co dzień!

Dowiemy się miedzy innymi, jak zważyć własną głowę; zmierzyć prędkość światła za pomocą tabliczki czekolady; stworzyć plastik z mleka i octu; wyhodować własny wulkan; sprawić, że skorupka jajka stanie się srebrna; doprowadzić do powstania prawdziwej chmury w plastikowej butelce. To nie wszystko – w opisie każdego doświadczenia Mick O’Hare podaje bardzo przystępne i przejrzyste wyjaśnienia zachodzących zjawisk, a wiele eksperymentów ilustrują sugestywne rysunki.

Skamieniałość z chomika. Zrób to sam! to istna wybuchowa mieszanka wiedzy, rozrywki i humoru, a także znakomity sposób, by przekonać się, ile zdumiewających zjawisk kryje otaczający nas świat. I to ten naprawdę najbliższy.

Książka należy do bestsellerowej serii NewScientist, której najgłośniejszy wydany w Polsce tytuł, Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?, wszedł przebojem na listy bestsellerów i zebrał entuzjastyczne recenzje dziennikarzy i czytelników.

Mick O’Hare, Skamieniałość z chomika. Zrób to sam! Mnóstwo zdumiewających doświadczeń dla odkrywców amatorów
Insignis Media 2011
Przekład: Maria Brzozowska

About the author

Jan Oko

Antykwariusz i bukinista. Zakochany w książkach.

Leave a Comment