Wieści

Spotkanie autorskie Andrzeja Pilipiuka i Andrzeja Łaskiego – 3.06.2011 Kraków

 

3 czerwca o godzinie 16.00 rozpoczęło się w krakowskim Empiku spotkanie promujące Dobić dziada – komiks o Jakubie Wędrowyczu autorstwa Andrzeja Pilipiuka i Andrzeja Łaskiego. Pojechałam pociągiem, bo jak czytać książkę za kierownicą samochodu 😉 Komiksu jeszcze nie miałam, ale byłam pewna, że Empik tym razem nie zawiedzie i nie myliłam się.

Z ciekawostek – pisze się już kontynuacja Wampira z M-3 (nie ukrywam, że to najbardziej mnie cieszy), jest kilkadziesiąt nowych pomysłów na opowiadania, nie tylko Jakubowe. Ha! Widzieliśmy na własne oczy owiany tajemnicą notes z pomysłami Andrzeja Pilipiuka. Ten artefakt pożądany przez tysiące początkujących pisarzy naprawdę istnieje!

Zaskoczona byłam liczbą fanów przybyłych na spotkanie. W ilości kilkudziesięciu sztuk biją katowickie spotkania na głowę. Mało tego, mimo strasznego upału i chyba +50 stopni, na drugim piętrze Empiku pojawili się ludzie w czapkach uszatkach i gumofilcach. Ja się gotowałam, o tym co oni czuli, wolę nie myśleć 😉

Spotkanie trwało ponad dwie godziny, oprócz odpowiedzi na pytania prowadzącego i fanów, odbył się konkurs na najlepsze przebranie, Andrzej Łaski rysował Jakuba na poczekaniu. Nie zabrakło oczywiście autografów, sama mogę pochwalić się również  podobizną Jakuba w moim egzemplarzu.

 

Dla tych, którzy w spotkaniu uczestniczyć nie mogli, publikujemy filmy. Więcej zdjęć ze spotkania możecie zobaczyć w naszym profilu na Facebook’u.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ib8FNbEbkrY

http://www.youtube.com/watch?v=oUVX57ipgyI

http://www.youtube.com/watch?v=FKaNbtiDHw0

About the author

Agnieszka Noglik

Leave a Comment