Wieści

Druga część „Wojny Wikingów”

Bernard Cornwell, "Zwiastun burzy"

Bernard Cornwell, "Zwiastun burzy"

Już za tydzień, czyli 20 kwietnia nastąpi najazd Zwiastuna Burzy, drugiego tomu cyklu „Wojna Wikingów” Bernarda Cornwella (pierwszy to Ostatnie Królestwo).

Rzecz dzieje się w Anglii, w dziewiątym wieku. Wessex, ostatnie wolne państwo Anglosasów pod rządami pobożnego króla Alfreda, walczy o przetrwanie, odpierając kolejne najazdy duńskich wikingów. Uhtred z Bebbanburga, młody dziedzic ziem zajętej przez Wikingów Northumbrii, staje w obliczu dylematu. Nie wie, po której stronie powinien walczyć. Z Duńczykami wiążą go przyjaźnie i pogańska religia. Z kolei królowi Alfredowi przysiągł wierność… Od woli Uhtreda oraz jego poczucia lojalności będzie zależało, kto zwycięży w tej cały czas od nowa wybuchającej wojnie.

Losy Alfreda i Uhtreda ciągle się splatają, choć obaj nie są z tego powodu zadowoleni. Ale w ciężkich czasów sprzymierzeńców się nie wybiera Tylko współdziałanie tych dwóch ludzi może zapewnić Anglii przetrwanie. Pojedynki, wizje pogańskich wieszczów, bitwy i zdrady – oto świat bohaterów Zwiastuna burzy.

About the author

Jan Oko

Antykwariusz i bukinista. Zakochany w książkach.

Leave a Comment